П'ятниця, 12 Червня, 2026

Київ інвестує рекордні 320 мільйонів гривень у модернізацію житла за програмою "70/30"

Основні тези

Читайте також

У столиці триває реалізація програми енергоефективності житлового фонду через щорічний конкурс проєктів, що впроваджується за схемою фінансування "70/30". У 2025 році Київ виділить понад 320 мільйонів гривень для співфінансування технічного оновлення багатоквартирних будинків. Це дозволить ще більшій кількості ОСББ і ЖБК впровадити заходи з термомодернізації. Про це повідомляє пресслужба Київради.

Дмитро Науменко, керівник Департаменту житлово-комунальної інфраструктури, зазначив, що ця ініціатива – ефективний інструмент для зниження витрат на комунальні послуги та покращення умов проживання в багатоповерхівках. Він підкреслив, що цьогорічна сума – найбільша з початку дії воєнного стану й піде на найнеобхідніші модернізаційні роботи, що підвищать енергостійкість міста.

Суть програми полягає в тому, що мешканці подають проєкти, які можуть включати утеплення фасадів, теплоізоляцію покрівель і підвалів, оновлення інженерних систем та модернізацію електрообладнання. У разі перемоги місто покриває 70% витрат, а мешканці – лише 30%.

За словами Науменка, з початку дії програми понад 900 ОСББ вже взяли участь, реалізувавши тисячі проєктів. Загалом співвласники будинків інвестували у підвищення енергоефективності понад пів мільярда гривень.

Нагадаємо, станом на березень 2025 року в столиці вже функціонує близько 600 будинків з підвищеною енергостійкістю. Вони можуть працювати автономно навіть під час вимкнень електроенергії.

Популярне