Вівторок, 16 Червня, 2026

Росія вкрала з України 15 мільйонів тонн зерна

Основні тези

Читайте також

З моменту початку повномасштабного вторгнення у 2022 році Росія незаконно вивезла з України приблизно 15 мільйонів тонн зерна. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяви української сторони.

Як заявив заступник міністра економіки України Тарас Висоцький, Москва вивозить врожай із тимчасово окупованих українських територій – Криму, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, змішує його з власним зерном і експортує під виглядом російського.

Київ має намір звернутися до західних партнерів із закликом ввести санкції проти країн, які імпортують це зерно. Уже були звернення до ЄС щодо запровадження обмежень проти Бангладеш, яка закуповувала пшеницю з окупованих територій, однак відповідної реакції не було.

За словами трейдерів, визначити походження зерна після змішування фактично неможливо.

Згідно з інформацією Мінсільгоспу РФ, у 2023 році чотири окуповані області поставили близько 3% усього російського врожаю. Це суттєво підтримало РФ після падіння виробництва зерна через несприятливу погоду на півдні країни.

Офіційні органи Росії не коментують правовий статус зерна, зібраного на окупованих українських землях. При цьому Росстат і провідні аналітичні компанії не враховують врожай із цих регіонів у своїй статистиці.

У тимчасово окупованій Луганській області в цьому році планується зібрати близько 1 мільйона тонн зерна, здебільшого пшениці. Частину врожаю планують експортувати. Для порівняння: до окупації у 2013 році область виробляла 1,3 млн тонн збіжжя.

Популярне