Вівторок, 16 Червня, 2026

В Україні кількість заяв про банкрутство зросла на третину

Основні тези

Читайте також

За останні п'ять років понад 2,9 тисячі українців подали документи для визнання банкрутами. Лише в першому півріччі 2025 року 577 громадян звернулися з проханням визнати їх неплатоспроможними.

Про це інформує аналітичний сервіс "Опендатабот", посилаючись на статистику Верховного суду.

В Україні спостерігається зростання кількості людей, які обирають процедуру банкрутства. За перші шість місяців поточного року число таких звернень збільшилось на 33% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У 2024 році було зареєстровано найбільшу кількість справ – 926.

Щодня реєструється близько трьох нових заяв про неплатоспроможність фізичних осіб.

Хоча процедура банкрутства в Україні існує з 2019 року, активне використання цієї можливості почалося лише з 2021-го. Заявники майже порівну чоловіки (52%) і жінки (48%).

Найбільше заяв про банкрутство у 2025 році надійшло з Києва – 90 справ. До лідерів також входять Одеська область (47 заяв) та Київська область (46 заяв).

Популярне