Кабінет міністрів Чехії ухвалив довгострокову програму підтримки України на період 2026–2030 років. У межах цієї ініціативи країна щороку спрямовуватиме 1 мільярд чеських крон (близько 40 млн євро) на відбудову нашої держави.
Як зазначили у Міністерстві закордонних справ Чехії, половина коштів надходитиме через Національний банк розвитку і використовуватиметься для співфінансування європейських проєктів. Так, у березні ЄС уже схвалив два чеські проєкти на загальну суму 4 млрд крон. Вони дозволяють залучати чеських підприємців до відновлення критичної інфраструктури та модернізації медичних закладів в Україні.
Інші 500 млн крон у рамках програми "Україна 2026–2030" будуть спрямовані на гуманітарні та відбудовчі ініціативи.
У МЗС Чехії наголосили, що ключовими напрямами допомоги стануть: надання медичних послуг, забезпечення доступу до освіти, енергетики й теплопостачання, розмінування територій та посилення кібербезпеки.
Раніше ми повідомляли, що Міністерство промисловості та торгівлі Чехії повідомило про запуск нового інвестиційного механізму – Fund of Funds із бюджетом 12 мільйонів євро. Ініціатива має на меті не лише підтримати українські стартапи, які зазнали втрат через війну, а й стимулювати розвиток чеської економіки.

