Європейський Союз наклав на корпорацію Google рекордний штраф у 2,95 млрд євро (3,45 млрд доларів) через зловживання монопольним становищем у сфері рекламних технологій.
Це вже четверте покарання для американського гіганта від європейських регуляторів. Воно викликало різку реакцію президента США Дональда Трампа, повідомляє Reuters.
На думку Єврокомісії, Google роками надавала пріоритет власним сервісам та платформі AdX. Це дозволяло компанії отримувати завищені комісії та шкодити конкурентам і видавцям. За даними слідства, такі дії відбувалися щонайменше з 2014 року. Тепер компанія має 60 днів, щоб усунути конфлікти інтересів. Хоча Google планує оскаржити рішення, ЄС наголошує на готовності вдатися до "жорстких заходів".
Трамп назвав дії ЄС "несправедливими та дискримінаційними", заявивши, що готовий використати розділ 301 Закону про торгівлю США 1974 року для захисту американських компаній. Він пригрозив почати розслідування, яке може призвести до нових мит проти ЄС у відповідь на штраф.
Зазначимо, у серпні, Google вже погодився виплатити понад 35 мільйонів доларів штрафу в Австралії за порушення правил конкуренції.
Раніше стало відомо, що розробник ChatGPT і один з лідерів у сфері штучного інтелекту – компанія OpenAI – заявила про зацікавленість у купівлі браузера Chrome, якщо Google буде зобов'язано продати його за рішенням суду.

