У 2025 році врожай пшениці склав близько 22 мільйонів тонн, що практично відповідає торішньому показнику. Дефіциту зерна немає, проте українцям варто готуватися до подорожчання хліба восени та взимку. Про це в інтерв'ю Главреду повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
За його словами, сама пшениця формує лише 20–25% у кінцевій ціні буханця. Вирішальну роль відіграють інші складові виробництва: вартість логістики, пального, енергоносіїв. А також рівень продовольчої інфляції, яка нині сягає приблизно 22%.
"Хлібозаводи працюють на газових і електропечах, відповідно, ціну формують і витрати на електроенергію та газ, які подорожчали з 1 серпня 2025 року. Таким чином, у ціну на хліб вже буде закладатися подорожчання", – пояснив експерт.
Крім того, важливими чинниками залишаються зарплати працівників підприємств, які належать до критичної інфраструктури (не нижче 20 тисяч гривень). А також залежність від імпортних комплектуючих, закупівля яких напряму пов'язана з валютними коливаннями.
Марчук підкреслив, що у 2024 році хліб подорожчав більш ніж на 20%, а у 2025-му зростання цін триває вже дев'ять місяців поспіль – щомісяця на 1,5–2%. Таким чином, до кінця року очікується загальне підвищення вартості хліба ще на 20–25%.
Раніше стало відомо, що до кінця 2025 року житнього хліба в Україні може просто не вистачити через катастрофічне скорочення посівів жита.

