Станом на середину вересня українці накопичили рекордну кількість боргів за комунальні послуги. Зареєстровано 788 тисяч боржників, що на 13% більше, ніж у липні 2024 року. Про це повідомляє Опендатабот.
Загальна кількість виконавчих проваджень через несплату комуналки становить 788 507, що в півтора раза перевищує показник на початку повномасштабної війни та більше ніж удвічі – у порівнянні з січнем 2021 року.
Найбільше боржників зафіксовано у прифронтових областях: Дніпропетровщина – 19%, Харківщина – 16%, Донеччина – 10%, Полтавська та Запорізька області – по 7%.

Найчастіше українці не сплачують за опалення та водопостачання – це 42% і 21% усіх відкритих проваджень відповідно. Далі йдуть платежі за житлове обслуговування, електроенергію та газ.
За віком найбільше боржників у категорії 46–60 років (38%). Групи 36–45 років та старші за 60 років мають приблизно однакові показники – по 25%. Жінки переважають серед боржників – 56% проти 44% чоловіків.
З середини жовтня в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Ціни на тепло під час війни підвищувати не будуть, але тарифи в різних регіонах можуть відрізнятися.
Раніше повідомлялося, що уряд планує ухвалити рішення про заборону відключення електро- та водопостачання у прифронтових громадах через борги.

