Кабінет міністрів затвердив механізм впровадження програми "Скринінг здоров'я 40+", яка має на меті своєчасно виявляти найпоширеніші та найнебезпечніші захворювання. Про це прем'єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила у своєму Telegram-каналі.
Свириденко підкреслила, що ініціатива зосереджена на діагностиці недуг, які найбільше впливають на тривалість життя та самопочуття громадян, зокрема:
- серцево-судинних патологій;
- діабету 2 типу;
- розладів ментального здоров'я.
"Це проста дія, яка дозволить не пропустити важливе", — зазначила вона.
Запуск програми заплановано на 1 січня 2026 року.
За словами прем'єрки, усі громадяни віком від 40 років отримуватимуть персональне запрошення у застосунку "Дія" — на 30-й день після дня народження. Після прийняття запрошення на Дія.Картку буде нараховано 2000 грн, які можна буде використати лише для проходження скринінгу.
Для тих, хто не користується "Дією", передбачена можливість оформлення участі через банки або центри надання адмінпослуг.
Проходити медогляд можна буде у державних, комунальних та приватних медзакладах, що відповідатимуть вимогам МОЗ та НСЗУ. Перелік таких установ Міністерство охорони здоров'я оприлюднить найближчим часом.
Свириденко також повідомила, що на фінансування програми у держбюджеті на 2026 рік передбачено 10 млрд грн та подякувала командам МОЗ, НСЗУ, Мінцифри й партнерам за підтримку.
Нагадаємо, з 2026 року в Україні запрацює нова система профілактичних оглядів для людей віком 40+, що дозволить виявляти ризикові захворювання на ранніх етапах або недопускаьти їх. Учасники отримуватимуть кошти на обстеження через "Дію".

