Банани можуть зникнути з прилавків: в чому причина

Банани можуть зникнути з прилавків

До 2080 року майже дві третини бананових плантацій у Латинській Америці та Карибському регіоні можуть стати непридатними для вирощування бананів.

Про це йдеться у звіті Christian Aid "Going Bananas: How Climate Change Threatens the World’s Favourite Fruit", який цитує видання The Guardian.

За даними дослідження, 80% світового експорту бананів припадає саме на цей регіон. Водночас антропогенна кліматична криза ставить під загрозу не лише існування бананової галузі, а й засоби до існування мільйонів людей, які працюють у цьому секторі.

"Зміни клімату нищать наші врожаї. Це означає, що немає доходу, бо ми не можемо нічого продати. Моя плантація поступово вмирає. А це означає смерть", – розповіла 53-річна фермерка з Гватемали Аурелія Поп Хо.

Особливу вразливість галузі створює залежність від одного сорту бананів – Cavendish. Саме його обрали великі агрокорпорації за смакові якості, стійкість до транспортування та врожайність. Проте відсутність генетичного різноманіття робить цей сорт особливо чутливим до змін клімату та поширення грибкових захворювань.

Одним із таких небезпечних збудників є чорний листовий грибок, який може зменшити здатність рослини до фотосинтезу на 80%, фактично позбавляючи її життєздатності. Зі зміною температурних режимів і вологості такі хвороби поширюються ще швидше.

Директор з політики та кампаній Christian Aid Осай Оджіґо наголосив: "Банани – це не просто улюблений фрукт у світі, а й життєво необхідна їжа для мільйонів людей. Ми маємо усвідомити небезпеку, яку несе зміна клімату для цього важливого врожаю".

Звіт закликає до термінових дій для адаптації сільського господарства до кліматичних умов, збереження біорізноманіття та підтримки фермерів, які опинилися на передовій екологічної кризи. Без цих зусиль улюблений фрукт людства може стати рідкістю вже за кілька десятиліть.

Раніше стало відомо, що скумбрія може зникнути з магазинів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *