В Україні спостерігається гострий кадровий дефіцит у сфері вантажних перевезень – транспортним компаніям не вистачає до 40 тисяч водіїв категорії СЕ. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач у коментарі для Укрінформу.
За його словами, з приблизно 130 тисяч вантажних автомобілів, задіяних у перевезеннях, близько 30% простоюють через нестачу кваліфікованих водіїв.
"Дефіцит становить близько 30-40 тис. водіїв категорії СЕ. Це величезна цифра і непроста історія. Кілька місяців тому ми були в одній з великих компаній. У них на майданчику стоять 30 великих нових автомобілів. І власники кажуть, що на них нема кому їздити: контракти є, а водіїв нема", — зазначив Деркач.
Вирішити ситуацію миттєво не вдасться, тому міністерство ініціює програми з підготовки нових кадрів. Серед прикладів – проєкти для навчання жінок-водійок і ветеранів, а також плани залучення молоді до професії.
"Чому на цих категоріях ми фокусуємо нашу увагу? В усіх цих людей нема питань із бронюванням. Немає проблем з бронюванням у ветеранів, у жінок. Тому ми працюємо з цими категоріями", – пояснив чиновник.
Водночас бізнесу вдалося частково вирішити питання бронювання, особливо це стосується міжнародних перевезень. За словами Деркача, компанії можуть залишити у роботі половину штату. Але важливо правильно розподіляти ресурси, щоб утримати саме тих працівників, які критично потрібні.

