Станом на 26 вересня 2025 року Фонд державного майна України досяг рекордного фінансового результату – понад 7,7 млрд гривень за підсумками трьох кварталів. Це найвищий показник за аналогічний період за всю історію діяльності Фонду, повідомляє премслужба Кабінету міністрів.
Основні джерела надходжень виглядають так:
- 4,676 млрд грн – від приватизації, з них 2,498 млрд грн отримано від продажу санкційних активів;
- 254,02 млн грн – ПДВ, сплачений у процесі приватизації;
- 1,804 млрд грн – реалізація санкційних активів (коштів спрямовано до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії);
- 728,3 млн грн – надходження від оренди державного майна;
- 238,11 млн грн – частина чистого прибутку держпідприємств і дивіденди.
Серед найбільших об'єктів, проданих у 2025 році:
- "Укрбуд" – 805 млн грн;
- "Вінницяпобутхім" – 608,14 млн грн;
- Житомирський лікеро-горілчаний завод – 137,5 млн грн;
- Незавершена дитяча уронефрологічна клініка в Києві – 111 млн грн;
- Львівське СКБ "Топаз" – 107 млн грн.
У Фонді наголошують, що цей результат демонструє ефективність роботи навіть у воєнний час: держава не лише виконує планові показники, а й зміцнює фінансову стійкість.
Зазначимо, Фонд державного майна уклав угоду про продаж 100% акцій ДАТ "Будівельна компанія "Укрбуд"" компанії ТОВ "Техно-онлайн" за 805 мільйонів гривень. Цим підписанням офіційно завершено процес приватизаційного аукціону.

