Після масштабних атак Росії на енергетичні об'єкти українці масово почали купувати генератори, зарядні станції та павербанки. Раптовий попит призвів до стрімкого зростання цін на пристрої для резервного живлення. Про це повідомляє в.о. голови ДПС Леся Карнаух.
"В той час, як люди сиділи без електрики та води по 12-18 годин, а енергетики роблять все, щоб повернути світло в наші домівки, дехто вирішив підзаробити. Ми вже фіксуємо факти стрімкого підвищення цін на пристрої резервного живлення – в деяких випадках протягом останнього тижня аж до 30%", – зазначила вона.
За її словами, різке подорожчання здебільшого стало наслідком дій оптових компаній, які реагували на зростання попиту роздрібних магазинів. "Бажання заробити – логічне, але ж не скористатися ситуацією та штучно піднімати ціни. Наприклад, одна з мереж протягом двох годин підвищила ціну на одну і ту саму зарядну станцію більше, ніж на 2 тисяч гривень", – додала вона.
Податкова служба вже фіксує "сірі" продажі та наголошує на контролі касової дисципліни, щоб перевіряти правильність формування ціни та повноту податкових надходжень.
"Дуже розраховую, що штучний стрибок цін – тимчасовий. Бо, насамперед, маємо керуватися взаємоповагою й підтримкою одне одного. І чесно працювати за єдиними правилами для всіх", – підсумувала в.о. голови ДПС.
Зазначимо, 10 жовтня частина України, включно зі столицею, опинилася в блекауті після обстрілів енергетичної інфраструктури. У кількох регіонах уже введено аварійні графіки відключень світла для збереження роботи енергосистеми та безпеки населення.

