У понеділок, 13 жовтня, у низці регіонів України запроваджено аварійні відключення електроенергії через наслідки російських атак на енергетичну інфраструктуру.
Про це повідомили у ДТЕК.
Де будуть діяти екстренні відключення
Першими без світла залишилися Дніпропетровська та Донецька області, де за розпорядженням "Укренерго" енергетики застосували екстрені відключення. Згодом аналогічні заходи запроваджено у Кіровоградській області — з 8:48, а вже з 9:07 — у Полтавській, де почав діяти графік аварійних відключень споживачів (ГАВ).
Причиною стало пошкодження об'єктів енергетики внаслідок масованих російських ударів, що спричинили дисбаланс у роботі енергосистеми.
Станом на 10:25 "Укренерго" повідомило про розширення географії аварійних відключень. Зараз вони діють у Харківській, Сумській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій (для промислових споживачів) та Кіровоградській (частково) областях.
Крім того, у Чернігівській області місцеве обленерго запровадило погодинні відключення для двох черг споживачів.
Роботи з відновлення тривають
Енергетики зазначають, що послуга з розподілу електроенергії буде відновлена після ліквідації аварійної ситуації та отримання команд від "Укренерго".
"У таких випадках тривалість знеструмлення спрогнозувати неможливо, оскільки це — аварійна ситуація", — наголосили в обленерго.
Українців просять економити електроенергію
У "Укренерго" закликали громадян обмежити використання потужних електроприладів і не вмикати їх одночасно, аби зменшити навантаження на мережу.
В компанії пояснили, що нинішні аварійні відключення зумовлені складною ситуацією в енергосистемі, спричиненою попередніми російськими обстрілами, які пошкодили низку критичних енергооб'єктів.
Раніше стало відомо, що ціна на генератори та павербанки злетіли після блекаутів.

