Неділя, 28 Червня, 2026

Держава виділить понад 16 мільярдів гривень для стабілізації "Укрзалізниці"

Основні тези

Читайте також

У 2025 році держава надасть акціонерному товариству "Укрзалізниця" фінансову підтримку на суму більше ніж 16 мільярдів гривень, більшість яких уже спрямована на вирішення найнагальніших потреб компанії. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Балеста.

За його словами, "Укрзалізниця" стикається з серйозними проблемами: зростанням боргового навантаження, зменшенням обсягів перевезень та навмисними атаками з боку ворога.

Балеста підкреслив, що стара модель роботи залізниці вичерпала себе ще у 2024 році. Накопичені десятиліттями борги, відкладені ремонти та застаріла тарифна логіка більше не здатні забезпечити стабільність у сучасних умовах війни та падіння перевезень.

Саме тому держава змушена першочергово стабілізувати ситуацію, закриваючи найкритичніші потреби компанії: забезпечення економічних перевезень, захист від атак, вирішення дефіциту пасажирських вагонів, проведення ремонтів та подолання боргового тиску. Водночас підтримуються соціально важливі перевезення як ключ до доступності та зв'язності країни.

Заступник міністра зазначив, що потрібна системна реформа залізниці, яка передбачає:

  • фінансування суспільно важливих перевезень;
  • прозору систему витрат для пасажирських перевезень;
  • розділення соціальних та комерційних функцій;
  • нову тарифну політику;
  • додаткову державну підтримку стратегічних проєктів.

Балеста наголосив, що попри всі виклики залізниця продовжує працювати. Локомотиви курсують, маршрути функціонують, держава забезпечує підтримку. А понад 175 тисяч залізничників щодня забезпечують рух країни навіть у складних умовах, часто під обстрілами.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський анонсував запуск транспортної програми "УЗ-3000", яка дозволить українцям безкоштовно проїхати до трьох тисяч кілометрів залізницею в межах країни.

Популярне