У соцмережах поширилася інформація про нібито масове припинення роботи великих торговельних мереж через проблеми з електропостачанням. Водночас провідні ритейлери — АТБ, Novus, "Сільпо" — заявили, що їхні магазини в Києві та Київській області продовжують працювати, хоча можливі тимчасові зміни у графіку або поодинокі закриття.
У мережі Novus пояснили, що через відключення електроенергії не всі магазини можуть функціонувати у звичному режимі. Покупців просять заздалегідь уточнювати години роботи конкретних торгових точок на офіційному сайті або за телефоном гарячої лінії 0 800 601 729. У компанії наголосили, що команда робить усе можливе для оперативного відновлення роботи магазинів.
У "Сільпо" зазначили, що через низькі температури та часткові блекаути в окремих супермаркетах може тимчасово виходити з ладу обладнання. У таких випадках магазини закриваються ненадовго. Актуальну інформацію про роботу конкретного супермаркету можна отримати через соціальні мережі мережі або за номером гарячої лінії 0800 301 707.
Пресслужба АТБ назвала повідомлення про закриття магазинів фейковими. У компанії повідомили, що всі торговельні об'єкти мережі в Києві та області працюють у штатному режимі й оснащені автономними джерелами живлення. Це дозволяє забезпечувати безперебійну роботу навіть за умов перебоїв з електропостачанням. У разі технічних або логістичних труднощів компанія оперативно реагує, аби зберегти доступність товарів для покупців.
Зазначимо, у ніч на 13 січня російські війська знову завдали удару по енергетичній інфраструктурі Київської області. Внаслідок атаки в Києві та Бучанському районі запроваджено аварійні графіки відключення електроенергії. Цього разу під обстріл потрапила одна з теплоелектростанцій компанії ДТЕК.

