Євро дорожчає: що це означає для українського імпорту та економіки

Зміцнення офіційного курсу євро щодо гривні може призвести до суттєвого подорожчання імпортних товарів із країн Європейського Союзу, які займають понад половину в загальному імпорті України.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Причини зростання євро
Національний банк України встановив на 14 квітня новий рекордний курс євро — 46,9153 грн. За один день вартість європейської валюти зросла на 1,07 грн. У той же час долар коштує на 4,44 грн дешевше (41,40 грн). Подібного розриву між курсами долара і євро не спостерігали з 2021 року.

Гетманцев пояснює, що поточна ситуація на валютному ринку відображає загальносвітові тенденції — євро досяг максимуму за три роки по відношенню до долара США.

Причинами ослаблення американської валюти стали:

  • геополітичні та економічні заяви про можливу торговельну війну США з іншими країнами, що викликали невизначеність на ринках;
  • розпродаж довгострокових облігацій США, що додатково тисне на долар.

Євросоюз, навпаки, демонструє стабільність і чіткість у своїй економічній політиці, що сприяє зміцненню довіри до євро та його стабільному курсу.

Що це означає для України
Зміцнення євро, за словами Гетманцева, має прямий вплив на український ринок — вартість товарів з ЄС зросте. У 2024 році частка європейського імпорту в загальній структурі склала 50,5% — це на 9,9% більше, ніж роком раніше.

Проте Гетманцев наголосив, що це не привід для паніки, а стимул для розвитку вітчизняного експорту. За його словами, Україні потрібно активніше використовувати потенціал поглиблення євроінтеграції: просувати свої товари на ринок ЄС, підтримувати вітчизняних виробників, забезпечити страхування воєнних ризиків і налагодити доступне кредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *