Україна та Фінляндія уклали міжурядову угоду, що стане відправною точкою для реалізації масштабної освітньої ініціативи "Навчаємося разом 2" на 2025–2029 роки.
Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
У межах угоди Фінляндія інвестує до 20 мільйонів євро у розвиток академічної освіти в українській старшій школі.
Метою спільної програми є трансформація освітньої системи України на основі фінського досвіду, що зарекомендував себе як один із найуспішніших у світі. Серед ключових напрямів:
- оновлення навчальних програм відповідно до викликів часу;
- розвиток професійних навичок педагогів;
- впровадження травма-інформованого підходу у школах;
- зміцнення системи управління освітою на місцевому рівні;
- створення рівних можливостей для всіх учнів, зокрема дітей з уразливих категорій.
Міністр наголосив, що "Навчаємося разом 2" продовжує та посилює реформу Нової української школи (НУШ). У 2025 році уряд виділяє 500 мільйонів гривень на підтримку шкіл, які пілотуватимуть реформу старшої школи. Ці кошти підуть на оновлення освітнього простору, забезпечення сучасним обладнанням і меблями, а також на підготовку вчителів.
"Продовжувати зміни в НУШ — це наша відповідальність перед тими, хто навчається сьогодні, бо саме вони визначатимуть, яким буде майбутнє України", — підкреслив Лісовий.
Паралельно з реформою шкільної освіти, уряд збільшує державне замовлення на інженерні та технічні спеціальності — на 27,6% вже з нового навчального року. Такий крок відповідає стратегії підготовки кадрів для післявоєнного відновлення країни.
Також триває оновлення професійної освіти для дорослих. У кожному центрі профтехосвіти вже діють наглядові ради за участю бізнесу, що дозволяє адаптувати програми до реальних потреб ринку.
Програма "Навчаємося разом 2" — це черговий доказ європейської підтримки освітньої трансформації в Україні та інвестиція у майбутнє покоління, яке формуватиме країну після перемоги.
Як раніше стало відомо, уряд розглядає нові доплати вчителям.

