У Херсонській області цьогорічний врожай виявився майже удвічі меншим, ніж торік. Про це повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства Херсонської ОДА Дмитро Юнусов у коментарі виданню "Вгору".
За його словами, навіть попри збільшення площі посівів із 153 тис. гектарів у 2024 році до 230 тис. гектарів нині, урожайність значно впала.
Фермери вже зібрали пшеницю, ячмінь, горох, просо та овочі, а також почали жнива соняшника. Водночас на частині полів ця культура взагалі не зійшла, а там, де зібрали врожай, його обсяги мізерні – подекуди лише 2–3 центнери з гектара. Для порівняння: у 2024 році середній показник становив 25,1 ц/га, а ще у 2021-му – понад 42 ц/га.
Серед головних причин аграрії називають весняні приморозки та літню посуху. За оцінками, близько 20–30 тис. гектарів соняшника доведеться списати як загиблі. Найбільших втрат зазнали Бериславський район та Дар'ївська громада.
Додатково на ситуацію вплинула війна: внаслідок атак дронами та артилерійських обстрілів згоріло ще близько 3200 гектарів полів.
Раніше повідомлялося, що тривала відсутність опадів повністю знищила посіви кукурудзи в Миколаївській області, а також зруйнувала майже половину врожаю соняшника.

