Вівторок, 16 Червня, 2026

Чоловіки від 25 до 60 років потраплять на військовий облік автоматично

Основні тези

Читайте також

Кабінет міністрів полегшив процес постановки та зняття громадян з військового обліку. Тепер юнаки, яким виповнилося 17 років, можуть стати на облік через застосунок Резерв+ без відвідування ТЦК та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Чоловіки віком від 25 до 60 років, які раніше не були зареєстровані без законних причин, автоматично будуть внесені до обліку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

Основні зміни:

  1. Постановка на облік призовників. Щороку з 1 січня до 31 липня українці чоловічої статі, яким виповнюється 17 років, вперше стають на військовий облік. Це можна зробити:
    • дистанційно – через застосунок Резерв+;
    • особисто – у районному чи міському ТЦК та СП із необхідними документами.
      Проходження ВЛК для цього не обов'язкове.
  2. Автоматичне внесення до обліку. Чоловіки 25–60 років, які не перебували на обліку без поважних причин, будуть зареєстровані автоматично, що скоротить ручні процедури та візити до ТЦК.
  3. Автоматичне зняття з обліку. Громадяни, які досягли граничного віку перебування в запасі, будуть автоматично зняті з обліку. Керівники держструктур, органів місцевого самоврядування та підприємств зобов'язані оновлювати списки протягом 7 днів після досягнення працівником граничного віку.

Зазначимо, у серпні було продовжено воєнний стан і мобілізацію до 5 листопада 2025 року, а також внесено зміни щодо бронювання, обліку та проходження військових навчань.

Нагадаємо, Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування нової опції у мобільному застосунку "Резерв+", яка дає батькам дітей з інвалідністю можливість оформлювати відстрочку від мобілізації онлайн. Важливо, що ця функція стосується не лише неповнолітніх, а й повнолітніх дітей з інвалідністю – тепер обмежень за віком немає.

Популярне