Нічна атака 8 листопада стала однією з найболючіших для української енергетики від початку повномасштабної війни – зараз бригади продовжують відновлення. Про це повідомив в ефірі телемарафону перший заступник глави Міненерго Артем Некрасов.
Посадовець пояснив, що цього разу Росія застосувала переважно балістичні ракети – саме їх найважче перехоплювати. Зі 45 випущених ракет 32 були балістичними. Некрасов наголосив, що настільки щільного прямого влучання по енергетичних об'єктах ще майже не було. За його словами, РФ тепер одночасно б'є і по генерації, і по мережах передачі та розподілу, що робить ремонт значно складнішим.
Він підкреслив, що енергосистема поступово стабілізується, але процес не може бути швидким, адже значна частина потужностей була пошкоджена. Найскладніша ситуація зараз у Харківській, Сумській та Полтавській областях – там одночасно діє до трьох черг погодинних відключень. В інших регіонах – до приблизно 2,5.
Найбільший тиск на енергосистему фіксується в пікові години: з 8:00 до 11:00 та з 16:00 до 20:00 – саме в цей час спостерігається найглибший дефіцит електроенергії.
Нагадаємо, під час атаки в ніч на 8 листопада росіяни запустили по Україні понад 450 ударних БПЛА та 45 ракет різних типів.

