Від початку 2025 року українські банки подали до суду 100,4 тис. позовів щодо заборгованостей клієнтів. Для порівняння, за той самий період минулого року таких звернень було 84,2 тис. Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Державної судової адміністрації.
"100 434 позови до боржників подали українські банки. Це у 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період торік, та рекорд за останні 7 років", — зазначається в повідомленні.
Загалом із 2019 року банки ініціювали 511 865 судових справ про стягнення боргів.
Понад 70% усіх цьогорічних позовів припадає на трійку лідерів: Універсал Банк/mono (28 213 справ), А-Банк (22 221) та ПриватБанк (20 278).
ПриватБанк уже сім років поспіль утримує перше місце за кількістю поданих позовів — загалом 191 353 з 2019 року. На другій позиції — Універсал Банк/mono (115 702), далі йдуть А-Банк (60 421), Сенс Банк (25 283) і ПУМБ (21 476).
Найбільш помітне зростання кількості судових звернень у 2025 році зафіксували в Таскомбанку — із 1,3 тис. торік до 4,6 тис. Значне збільшення також спостерігається у ПриватБанку (з 11,3 тис. до 20,3 тис.), Кредобанку (з 499 до 875), А-Банку (з 13,6 тис. до 22,2 тис.) та Сенс Банку (з 4,2 тис. до 6,8 тис.).
Раныше ми повідомляли, що українці встановили рекорд за боргами за комунальні послуги.

