Неділя, 28 Червня, 2026

Запаси води й тепла: Кличко радить киянам не ігнорувати ризики

Основні тези

Читайте також

Через критичну ситуацію в енергетичній сфері столиця готується до можливих ускладнень та різних варіантів розвитку подій. Міський голова Києва Віталій Кличко закликав мешканців заздалегідь підготувати запаси продуктів харчування, питної води та необхідних медикаментів. А також розглянути можливість тимчасового виїзду за межі міста, де доступні альтернативні джерела електропостачання й тепла.

Про це мер повідомив у своєму Telegram-каналі, наголосивши, що місто працює в умовах підвищеної готовності. За його словами, в кожному районі Києва вже визначено опорні пункти незламності, які у разі потреби зможуть прийняти значну кількість людей, зокрема й для ночівлі. Там планують облаштувати місця для відпочинку, встановити мобільні котельні, забезпечити харчуванням і базовими засобами гігієни.

Кличко підкреслив, що складна ситуація в енергетиці зберігається. А ризик подальших атак на критичну інфраструктуру залишається високим. За його словами, нинішні труднощі можуть бути не найважчим випробуванням, тому місто має бути готовим до різних сценаріїв.

Мер також звернувся до роботодавців із проханням за можливості впроваджувати гнучкі графіки роботи та переводити працівників на дистанційний формат. Він зазначив, що ключову роль у реагуванні на надзвичайні ситуації на місцях відіграють районні державні адміністрації. Вони координують дії з міським штабом та оперативно вирішують нагальні питання життєзабезпечення.

За словами Кличка, усі міські служби та департаменти КМДА наразі працюють у цілодобовому режимі, аби забезпечити стабільну роботу столиці в умовах кризової ситуації. Міський голова додав, що відкрито говорить про складнощі та вважає своїм обов'язком завчасно попереджати киян, незалежно від політичних чи рейтингових міркувань.

Нагадаємо, у Києві затвердили перелік аптек, які працюватимуть 24/7 під час блекауту.

Популярне