В Україні триває масштабна інвентаризація житла для переселенців

Фонд державного майна України (ФДМУ) вже передав дані про понад 26 тисяч об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для розміщення громадян, що потребують покращення житлових умов, зокрема внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Як зазначила голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Олена Шуляк, в Україні активно триває процес обліку житлового фонду, який можна переобладнати для потреб ВПО. Надалі ці приміщення можуть увійти до фонду соціального житла, що дозволить переселенцям отримати його в оренду на пільгових умовах.

За словами Шуляк, цей етап є практичною реалізацією Закону 4080-IX, розробленого Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради для захисту майнових прав ВПО та осіб, які постраждали внаслідок війни.

Які об’єкти вже залучено?

  • ФДМУ передав інформацію про понад 26 тисяч об’єктів, які можуть бути використані як житло для переселенців.
  • У кількох містах вже передано в оренду приміщення гуртожитків для ВПО.
  • Визначено перелік будівель, що потребують ремонту, триває пошук фінансування для їх відновлення.

Створення інтерактивної мапи та подальші дії

На основі інвентаризації планується створити інтерактивну мапу з відомостями про доступні об’єкти. Це дозволить переселенцям подавати заявки на житло та допоможе привести приміщення у належний стан.

Також розпочато облік проблемної нерухомості, включаючи:

  • Будівлі без визначених власників
  • Майно підсанкційних осіб та колаборантів
  • Занедбані школи, лікарні та недобудови

Досвід попередніх інвентаризацій

До війни подібна інвентаризація дозволила успішно визначити 114 недобудованих дитсадків і 119 шкіл, добудувати їх та передати в експлуатацію. За аналогічним принципом нині планується працювати з житловими об’єктами.

Водночас, за словами Шуляк, лише близько 50% громад мають повні дані про нерухомість на своєму балансі, що ускладнює реалізацію ініціативи та створює корупційні ризики.

Успішні приклади

Наприклад, Долинська громада на Кіровоградщині змогла взяти на баланс державні недобудовані будинки, завершити будівництво та передати житло українським військовослужбовцям.

Шуляк наголосила, що за наявності політичної волі на місцевому рівні можна ефективно вирішувати питання житла для ВПО, використовуючи державні та комунальні ресурси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *