Неділя, 28 Червня, 2026

Україна виділила 3 мільярди гривень на підготовку до зими

Основні тези

Читайте також

Кабінет міністрів спрямував 3 млрд гривень із резервного фонду держбюджету на реалізацію планів стійкості регіонів і окремих міст перед наступним опалювальним сезоном. Гроші підуть на розвиток систем резервного теплопостачання та зміцнення критичної інфраструктури. Про це повідомляє пресслужба Мінрозвитку.

Основну увагу приділять розвитку розподіленої теплової генерації. За ці кошти планують закупити блочно-модульні котельні, необхідне обладнання та профінансувати монтажні й будівельні роботи.

Майже 966 млн гривень отримає Агентство відновлення для реалізації проєктів у Києві. Ще понад 2 млрд гривень направлять обласним військовим адміністраціям для підготовки регіонів до можливих кризових ситуацій під час зими.

Віцепрем'єр-міністр — міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що держава посилює енергетичну стійкість громад на тлі постійних загроз для критичної інфраструктури через російські атаки. За його словами, встановлення резервних джерел тепла та децентралізація генерації допоможуть забезпечити населення базовими послугами навіть у складних умовах.

Плани стійкості також передбачають інженерний захист важливих об'єктів, розвиток резервного живлення та створення автономних систем тепло- й електропостачання. Необхідний обсяг фінансування визначали на основі пропозицій, які уряд отримав від регіонів.

Раніше повідомлялося, що німецькі науковці визначили лідера серед автономних систем опалення.

Популярне